Jak stosować profile aluminiowe do taśm LED?

Nowocześnie oświetlone schody, lustro w łazience, a może sufit? Wiele tego typu aranżacji wymaga wykorzystania taśmy LED. Aby jak najdłużej cieszyć się działaniem taśm i efektem dekoracyjnym, który dają, warto do ich montażu zastosować odpowiednie profile.

Profile aluminiowe do taśm LED

Na rynku znajdziesz różne rodzaje profili do taśm LED. Najpopularniejsze z nich wykonane są zwykle z PCV lub aluminium. Te drugie sprawdzają się znacznie lepiej: nie tylko ułatwiają montaż taśmy ledowej, ale też zapewniają odpowiednie odprowadzenie z niej ciepła. Dzięki temu taśma LED będzie świeciła dużo dłużej!

Dlaczego jeszcze warto zastosować profile aluminiowe?

  • taśma LED umieszczona w profilu nie odklei się od ściany. Profil zapobiegnie także tworzeniu się nieestetycznych wybrzuszeń;
  • profile aluminiowe chronią taśmę przed wilgocią i pozwalają na zastosowanie oświetlenia ledowego np. na podłodze;
  • profil daje dodatkowe możliwości dekoracyjne. W zależności od tego, jaki jego typ wybierzesz, możesz osiągnąć zupełnie inny efekt końcowy i świetnie podkreślić inne rozwiązania smart home;
  • profile aluminiowe zapewniają ochronę taśmy montowanej jako dodatkowe oświetlenie schodów. Jeśli w takim miejscu zdecydowałbyś się umieścić samą taśmę, szybko mogłaby się odkleić lub zniszczyć. Wystarczy, że przez nieuwagę zostałaby np. nadepnięta.

Jak wybrać profil aluminiowy?

Wybór właściwego rodzaju profilu da Ci pewność, że ostatecznie osiągniesz dokładnie taki efekt, jaki zaplanowałeś. W Ledbest oferujemy profile aluminiowe polskiej marki Lumines. Dlaczego? Stawiamy na szeroką ofertę, wysoką jakość oraz bezpieczeństwo rozwiązań. Wśród produktów Lumines znajdziesz aż 50 różnych rodzajów profili do taśm LED: od meblowych po architektoniczne.

Profile meblowe wykorzystasz do doświetlenia wnętrza szafy czy szafki kuchennej. Profile architektoniczne są zaś niezastąpione np. podczas tworzenia na suficie czy ścianie oświetlenia liniowego. Zapoznaj się z pełną ofertą profili aluminiowych i wprowadź do swojego domu światło, które nie tylko będzie funkcjonalne, ale też pozwoli na tworzenie zachwycających, nowoczesnych aranżacji!


W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub do
kontaktu bezpośredniego pod poniższymi numerami:

  • projektowanie oświetlenia LED oraz sterowanie oświetleniem – tel.: 515 148 842, e-mail:
    rafal@ledbest.eu
  • inteligentny budynek – tel.: 606 258 826, e-mail: mateusz@ledbest.eu
Tags

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *