Sterowanie ogrzewaniem podłogowym przez system smart home

Niezależnie od tego, czy budynek wyposażony jest w klasyczny, grzejnikowy system ogrzewania czy też bardziej nowoczesne ogrzewanie podłogowe, konieczne jest zapewnienie użytkownikom możliwości manipulowania temperaturą. Tradycyjnym rozwiązaniem będzie zainstalowanie w każdym pomieszczeniu termostatów ściennych.
Można jednak pójść o krok dalej…

System inteligentnego i automatycznego sterowania ogrzewaniem. Smart Home w wersji FIBARO

Propozycja firmy LEDBEST to centralny system sterowania ogrzewaniem. Czym rozwiązanie to różni się od klasycznego modelu sterowania temperaturą? Przede wszystkim system FIBARO daje możliwość zmiany poziomu ciepła w pomieszczeniach z dowolnego miejsca na Ziemi. Konieczne jest jedynie posiadanie smartfona i zainstalowanie aplikacji, która pozwala ustalić harmonogram ogrzewania pomieszczeń, a następnie modyfikować go w zależności od aktualnych potrzeb mieszkańców. Co więcej, system marki FIBARO opracowany został tak, by wykrywać np. nagłe otwarcie okien. Ogrzewanie jest wówczas automatycznie wyłączane, a wietrzenie nie generuje zbędnych kosztów. System umożliwia sterowanie dowolnym rodzajem ogrzewania – zarówno ogrzewaniem podłogowym strefowym wodnym, jak i elektrycznym.

To jednak nie wszystkie korzyści. System FIBARO pozwala również na połączenie sterowania ogrzewaniem z zarządzaniem innymi elementami inteligentnego domu – takimi jak np. inteligentne oświetlenie LED czy sterowanie roletami.

Użytkownicy systemu sterowania ogrzewaniem, zyskują wreszcie możliwość wykorzystania go do kontrolowania funkcjonowania systemu grzewczego – rozwiązanie firmy LEDBEST jest w stanie zdiagnozować typowe nieprawidłowości w pracy kotła i odpowiednio wcześnie zaalarmować o możliwej awarii.

Cena nowoczesnego rozwiązania

Nowoczesne rozwiązania w zarządzaniu poszczególnymi systemami inteligentnego domu wydają się zwykle kosztowne. W przypadku oferty marki FIBARO jest zupełnie inaczej. System FIBARO, choć daje znacznie większe możliwości, niż klasyczne systemy sterowania ogrzewaniem, nie jest od nich droższy. Jego koszt, przy założeniu sterowania samym ogrzewaniem, plasuje się na tym samym poziomie co koszty tradycyjnych, mniej funkcjonalnych, rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *