Inteligentne sterowanie oświetleniem LED


Wybór oświetlenia LED jest rozwiązaniem nowoczesnym, wydajnym i energooszczędnym. Co więcej, technologia ta jest nieustannie rozwijana – jednym z przykładów może być system inteligentnego sterowania LED. Dzięki niemu niezwykle łatwo manipulować barwą i natężeniem światła. Stąd też coraz częstsze wykorzystywanie tego rozwiązania nie tylko w domach, ale też różnego typu przedsiębiorstwach.

Gdzie warto wykorzystać sterowanie oświetleniem LED?

Wprowadzenie inteligentnego sterowania oświetleniem LED w pierwszej kolejności powinny rozważyć wszystkie firmy i instytucje, w których konieczna bywa regulacja natężenia oświetlenia: biura, firmy, sklepy usługowe, hale przemysłowe i magazynowe, a nawet – muzea. Wprowadzenie automatycznego programowania włączania, wyłączania czy regulacji natężenia (“ściemniania”) oświetlenia wiąże się w przypadku tych jednostek nie tylko z poprawą funkcjonalności, ale i oszczędnościami: źródła światła LED zużywają aż o 40% mniej energii elektrycznej niż standardowe oświetlenie, a przy tym są trwalsze i mniej zawodne.

Funkcjonalność rozwiązania.

Wprowadzenie inteligentnego sterowania oświetleniem niesie wiele korzyści: daje możliwość zdalnego zarządzania wszystkimi punktami świetlnymi jedynie przy użyciu dedykowanego pilota, aplikacji albo dotykowego panelu. Pojawia się również możliwość włączania i wyłączania lamp wg potrzeb, bez konieczności odrywania się od pracy. Jednym kliknięciem można wyłączyć większość punktów świetlnych, uruchomić konkretne zespoły opraw, zmienić barwę czy natężenie światła. Dodatkowo rozwiązanie to można połączyć z sensorami ruchu – dzięki temu światło zostanie wygaszone w miejscach, w których aktualnie nikt nie przebywa.

Łatwość wprowadzania zmian

Warto wspomnieć również, że wybór inteligentnego oświetlenia LED pozwala na większą elastyczność. Pomieszczenia biurowe czy magazynowe łatwo podzielić na strefy oświetleniowe, a kiedy zajdzie taka potrzeba, zmodyfikować je dokonując zmian ustawień za pomocą komputera, a nie kosztownych i skomplikowanych prac przy oprawach.

Inteligentne sterowanie oświetleniem LED to rozwiązanie, któremu z pewnością warto przyjrzeć się bliżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *