Inteligentne sterowanie oświetleniem

Oświetlenie jest jedną z instalacji, którą warto dobrze zaplanować, aby móc cieszyć się funkcjonalnym, a jednocześnie niezwykle estetycznym budynkiem. Oświetlenie domu i całego obiektu pozwala podkreślić cechy architektoniczne budynku oraz nadaje wnętrzu właściwego klimatu.

W naszej gestii leży zaprojektowanie oświetlenia w całym domu tak, by było ono estetyczne, funkcjonalne i przede wszystkim wygodne w codziennej eksploatacji. Chcąc to osiągnąć, warto skorzystać z inteligentnego sterowania oświetleniem przy pomocy systemów automatyki budynkowej. Przez dekady montujemy zautomatyzowane systemy, dzięki którym zdalne sterowanie światłem jest bardzo komfortowe i dostępne z dowolnego miejsca w budynku.

Zestaw sterowania oświetleniem – na co zwracamy uwagę?

Dobrze wiemy, że każda inwestycja jest niepowtarzalna, dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, najpierw szczegółowo rozpoznając potrzeby inwestora. Jest to kluczowe, by móc dobrze rozplanować rozmieszczenie lamp ozdobnych, doświetlających i w pełni oświetlających posesję lub dom. Inteligentne sterowanie oświetleniem pozwala łączyć wiele schematów oświetlania budynku, przez co zawsze staramy się wykorzystać maksimum potencjału danego obiektu, niezależnie czy jest to mieszkanie, dom jednorodzinny, czy obiekt usługowy.

Po rozpoznaniu potrzeb klienta przechodzimy do dobrania odpowiedniego oświetlenia. Bazujemy na lampach w technologii LED, które dostarczamy w bardzo zróżnicowanych wariantach. Wśród nich są lampy przystosowane do montażu wewnątrz budynków, jak i zewnątrz. Takie lampy wykorzystujemy też w ogrodach, a dzięki modułom sterującym można uzyskać zdalne sterowanie oświetleniem w ogrodzie . Lampy dobieramy tak, by były estetyczne i dobrze komponowały się z resztą aranżacji wnętrza i ogrodu. Mamy wiele lat doświadczenia w projektowaniu systemów oświetlenia, dzięki czemu zaprojektowany przez nas system będzie nie tylko funkcjonalny ale również idealnie dopasowany do każdego wnętrza.

Zdalne sterowanie oświetleniem w domu – jak to działa?

Projektując oświetlenie wykorzystujemy systemy sterowania oświetleniem za pomocą dedykowanych do tego urządzeń automatyki budynkowej. Bazują one na jednej centrali, do której podłącza się lampy wraz z innymi urządzeniami. Sterowanie światłem odbywa się za pomocą pilota, aplikacji na smartfona, komputera, lub dzięki ustawieniu odpowiednich parametrów w centrali. Zdalne sterowanie oświetleniem jest dzięki temu możliwe z dowolnego miejsca na świecie , a dzięki wygodnym pilotom kompatybilnym z zestawami do automatyki budynkowej, można też nim sterować jednym przyciskiem do włączania, wyłączania lub zmiany scenerii świetlnej.

Inteligentne lampy LED mogą być też połączone z czujnikiem ruchu lub czujnikiem zmierzchu, reagującym na pory dnia. Korzystając z aplikacji, można włączyć automatyczne ściemnianie oświetlenia. Ponadto, systemy sterowania oświetleniem LED dają nieskończone możliwości automatyzacji włączania się poszczególnych elementów oświetleniowych.

Nowoczesne lampy w technologii LED

Dzięki temu, że stosujemy nowoczesne lampy LED, w naszych projektach uzyskujemy mniejsze zużycie energii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, oferujemy możliwość sterowania dowolnym rodzajem oświetlenia, dobierając do niego odpowiednie sterowniki.

Jeśli chciałbyś zaznać wygody płynącej z inteligentnego sterowania, pamiętaj – Inteligentne oświetlenie pokoju i całego obiektu można wdrożyć zarówno na etapie wykańczania budynku, jak i wtedy, gdy trwa już jego użytkowanie.

Zapewniamy kompleksowe możliwości sterowania oświetleniem – już za pomocą jednego przycisku możesz wpłynąć na poziom natężenia światła, czy też kontrolować czujniki ruchu. Twój dom będzie oświetlony dokładnie tak, jak chcesz – bez względu na to, czy odpoczywasz, pracujesz, czy jesteś poza domem. Jeśli więc chcesz wejść na wyższy wymiar wygody – nie zatrzymuj się na doborze designerskich opraw oświetleniowych – steruj oświetleniem z pomocą naszych nowoczesnych rozwiązań i ciesz się tym komfortem i pełną kontrolą na co dzień.

Powyższe rozwiązania dedykowane sa dla:
  • Domów
  • Mieszkań
  • Apartamentów

Zapraszamy do platformy zakupowej

Zapraszamy do współpracy producentów, instalatorów, hurtownie oraz wszystkie firmy zainteresowane Inteligentnym Oświetleniem LED oraz Systemem FIBARO.

Załóż konto w plaformie zakupowej oraz skontaktuj się z nami, aby uzyskać dostęp do niestandardowych cen.