Inteligentne zamki do drzwi

Projektowanie systemu inteligentnego domu zakłada wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań już od progu. Warto skupić się nie tylko na aranżacji w pełni funkcjonalnych wnętrz, ale również dostosować pod swoje potrzeby drzwi wejściowe. W tym pomóc mogą inteligentne zamki do drzwi.

Smart home od progu

Elektroniczne zamki do drzwi pozwalają już przy wejściu cieszyć się komfortem, jaki zapewnia automatyka domowa. Dzięki nim raz na zawsze można zapomnieć o noszeniu ze sobą kluczy i poszukiwaniu ich przy drzwiach. Jest to szczególnie ważne podczas porannego pośpiechu lub przy powrocie z dużych zakupów. Zdalne otwieranie drzwi docenią też rodzice maluchów, które podczas spacerów lubią uciąć sobie drzemkę i trzeba wnieść je do domu. Rozwiązanie sprawdzi się wreszcie w mieszkaniach pod wynajem – przyszłym najemcom wystarczy udostępnić kod. Zależnie od potrzeb, może on działać stale lub jedynie w wybranym czasie. Korzyści, jakie dają inteligentne zamki do drzwi, jest jednak o wiele więcej – wszystko zależy od wybranego modelu.

Zamek automatyczny Tedee

Zamek Tedee, idealnie pasujący do rozwiązań smart home, bez problemu zainstalować można w standardowych drzwiach, tj. wyposażonych w typową wkładkę profilową. System pozwala na otwieranie drzwi automatycznie lub za pomocą aplikacji. Aplikacja ta zaopatrzona jest również w dziennik zdarzeń, w którym łatwo i szybko sprawdzić można kto, kiedy otwierał drzwi. Zamek Tedee wyposażony jest w wydajny akumulator litowo-polimerowy. Wystarczy naładować go raz na 3-6 miesięcy!

Inteligentny zamek Salto Danalock V3

Inteligentny zamek do drzwi, który pozwala na otwieranie ich na 3 sposoby: zdalnie, za pomocą numerycznej klawiatury lub tradycyjnym kluczem. Zamek pracuje w sieci Z-Wave lub Bluetooth. Obsługiwać można go również przy użyciu aplikacji na smartfonie. Pozwala ona m.in. na wysyłanie powiadomień o konieczności wymiany zasilających urządzenie baterii. Nie trzeba jednak robić tego często – każdorazowa wymiana to kolejne 8-10 miesięcy działania zamka.

Nowoczesne zamki do drzwi pozwalają na inteligentne sterowanie domem już od wejścia. Komfort użytkowania, jaki zapewniają, sprawia, że tradycyjne rozwiązania zdecydowanie tracą na atrakcyjności. 

Każdy z wymienionych wyżej modeli, dostępny jest do integracji z systemem inteligentnego domu FIBARO.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub do kontaktu bezpośredniego pod poniższymi numerami:

– projektowanie oświetlenia LED oraz sterowanie oświetleniem – tel.: 515 148 842, e-mail: rafal@ledbest.eu

– inteligentny budynek – tel.: 606 258 826, e-mail: mateusz@ledbest.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *