Jak oświetlić sklep spożywczy?

Oświetlenie sklepu spożywczego to jeden z najważniejszych parametrów wpływających na sprzedaż. Dobre oświetlenie produktów spożywczych pozwala lepiej je wyeksponować, przez co zwracają one uwagę klientów. Oprócz względów estetycznych należy mieć na uwadze również kwestie prawne. Przykładowo, oświetlenie sklepów mięsnych musi dodatkowo spełniać kilka wymogów, związanych ze spełnianiem norm sanitarnych. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas dobierania oświetlenia sklepów spożywczych?

Jak oświetlić sklep spożywczy – bezpieczeństwo przede wszystkim

Najważniejszym czynnikiem, który powinien mieć wpływ na wybór oświetlenia sklepu spożywczego, jest brak negatywnego wpływu źródła światła na produkty. Wykorzystanie technologii LED pozwala na oświetlenie sklepu spożywczego bez podnoszenia temperatury otoczenia oraz uniknięcie efektu sprzężenia, powodującego migotanie światła. Nasze oświetlenie LED nie emituje promieniowania UV, ani nie powoduje zagrożenia w postaci emisji oparów rtęciowych. Dlatego wybór oświetlenia LED pozwoli Ci w skuteczny i bezpieczny sposób oświetlić swój sklep. Kiedy już będziesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie źródło światła spełnia normy sanitarne, możesz zacząć się zastanawiać nad kolejnymi kwestiami dotyczącymi oświetlenia sklepu spożywczego.

Dopasuj oświetlenia LED do potrzeb swojego sklepu

Pierwszym krokiem przy projektowaniu oświetlenia sklepu spożywczego powinno być stworzenie odpowiedniego oświetlenia sufitowego. W sklepie powinno być po prostu jasno i przejrzyście – aby panowała w nim dobra atmosfera, produkty były dobrze widoczne, a klienci dobrze się czuli. Światło sufitowe odpowiada też za równomierne oświetlenie powierzchni. Jedną z najprostszych, a zarazem najbardziej efektywnych metod jest wykorzystanie oświetlenia szynowego, składającego się z reflektorów lub świetlówek – lamp liniowych. Są one dostępne są w różnych wariantach, o odmiennych parametrach, dzięki czemu z łatwością będziesz w stanie znaleźć produkt odpowiadający Twoim potrzebom.

Kolejną ważną sprawą jest kwestia oddawania barw towarów w sklepie spożywczym. Dlatego należy wybrać lampy LED o odpowiedniej temperaturze barwowej. Dzięki temu w sklepie można stworzyć odpowiednią atmosferę, pasującą do sprzedawanego asortymentu – a także zwiększyć wizualną atrakcyjność towarów i świeżość produktów. Jeżeli chcesz podkreślić ekspozycję znajdującą się w Twoim sklepie spożywczym, wybierz oświetlenie szynowe. Z ich pomocą możesz zwrócić uwagę klientów np. na sery, pieczywo, czy owoce. Wybierając oświetlenie dla konkretnych produktów, należy uwzględnić całość kompozycji, tak żeby nie wprowadzić do sklepu światła w wielu różnych temperaturach.

Oprócz oświetlenia sufitowego, bardzo ważne jest również oświetlenie zewnętrzne. To dzięki niemu sklep zwraca uwagę potencjalnych klientów. Barwa światła użyta na zewnątrz powinna być spójna ze stylistyką sklepu. Pozwoli to stworzyć estetycznie harmonijną całość i zadbać o właściwą identyfikację wizualną. Wybierając zewnętrzne oświetlenie sklepu spożywczego, powinieneś konsultować się ze specjalistami, aby wyciągnąć z niego jak najwięcej.

Inteligentne oświetlenie LED od Ledbest

W ofercie naszej firmy znajduje się m.in. inteligentne oświetlenie LED, przeznaczone do wykorzystywania w sklepach spożywczych i nie tylko. Łatwe sterowanie światłem i czujniki ruchu pomogą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze podczas prowadzenia biznesu. Działamy na rynku od ponad 20 lat, dzięki czemu posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie, pozwalające nam na oferowanie naszym klientom produktów najwyższej jakości, dopasowanych do indywidualnych potrzeb, W naszej ofercie znajdują się między innymi liczne produkty umożliwiające profesjonalne oświetlenie sklepu spożywczego. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami i usługami lub od razu do kontaktu, w celu przygotowania indywidualnej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *