O czym warto wiedzieć, wybierając pierwsze inteligentne oświetlenie domu?
Nowoczesne technologie dają nam mnóstwo możliwości w kwestii ułatwiania sobie życia, czyniąc go bardziej komfortowym. Dowodem tego są inteligentne domy. Podstawą w tym przypadku jest inteligentne oświetlenie domu. Jeżeli zależy Wam na stworzeniu wyjątkowego miejsca, które będzie w pełni kompatybilne z Waszymi potrzebami, to inteligentne oświetlenie LED z pewnością należy do elementów, od których powinniście zacząć.
Inteligentne oświetlenie mieszkania to pierwszy krok na drodze do stworzenia funkcjonalnego domu. Jednocześnie jest to jedno z najważniejszych inteligentnych rozwiązań. Z poniższego tekstu dowiecie się między innymi tego, dlaczego oświetlenie inteligentne jest tak istotne, czym są diody LED i w jaki sposób nasze systemy oszczędzają energię elektryczną.
Inteligentne oświetlenie domu – podstawy
Warto zacząć od tego, że inteligentne oświetlenie mieszkania może stanowić skomplikowany system złożony z wielu elementów. Jednak niekoniecznie trzeba decydować się na nie wszystkie od razu. Równie dobrym, a może nawet lepszym rozwiązaniem jest stopniowe wdrażanie kolejnych rozwiązań zwiększających komfort życia. Do najbardziej podstawowych opcji w kontekście inteligentnego oświetlenia domu należą:
-
sterowanie natężeniem oświetlenia w zależności od pory dnia i ilości światła naturalnego,
-
sterowanie oświetleniem przez aplikację mobilną,
-
inteligentne oświetlenie schodów (czujniki ruchu),
-
diody LED ze zmienną temperaturą światła białego.
Zdalne włączanie i wyłączanie światła, a także inteligentne oświetlenie schodów to absolutne podstawy, od których warto zacząć. Niemniej nie są to oczywiście jedyne możliwości, które oferuje inteligentne oświetlenie domu. Jakie jeszcze możliwości są dostępne?
Zintegrowane inteligentne oświetlenie domu
Inteligentne oświetlenie schodów czy zdalne wyłączanie światła to dla Was za mało? Możecie zatem zdecydować się na dodatkowe, nieco bardziej zaawansowane rozwiązania. Jednym z nich jest zintegrowanie światła z innymi elementami budynku, np. z klimatyzacją, bramami lub czujnikami ruchu. Dzięki temu Wasz inteligentny dom będzie stanowił spójną całość. Otwieranie bramy do garażu może automatycznie uruchamiać oświetlenie, a otwarcie rolet gasić taśmy LED.
Dowolna barwa światła, czyli inteligentne żarówki
Coraz popularniejszą opcją są dzisiaj inteligentne żarówki posiadające liczne diody LED. Jak działa inteligentna żarówka? Jest to sprzęt zarządzany przez Wi-Fi. Za sprawą licznych diod barwa światła takiej żarówki jest zmienna. Możesz ją przyciemniać, rozjaśniać, a także całkowicie zmieniać. Możliwych wariantów jest mnóstwo. Być może zastanawiasz się, ile kosztują inteligentne żarówki? Koszty nie należą do najniższych, ale nie są też bardzo wysokie. W dużej mierze cena zależy od wybranego wariantu, jednak zwykle oscyluje w granicach kilkuset złotych.
Jak inteligentne oświetlenie LED oszczędza energię elektryczną?
Jak już wspomnieliśmy, oświetlenie inteligentne oszczędza energię elektryczną. W jaki sposób? Przede wszystkim sterowanie oświetleniem pozwala wyłączyć je również podczas przebywania poza domem. Dzięki temu pozostawienie zapalonego światła nie oznacza już marnowania energii przez cały dzień. Ponadto można również zainwestować w system czujników, dzięki którym inteligentne oświetlenie mieszkania będzie się samoistnie wyłączało po dłuższym braku ruchu w domu.
Zachęcamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami, którzy pomogą w wybraniu rozwiązań najlepiej dopasowanych do Waszych indywidualnych potrzeb. Chętnie przedstawimy nasze rozwiązania i doradzimy, od czego warto zacząć, a które elementy inteligentnego oświetlenia czy inteligentnego domu można wdrożyć nieco później.