Oświetlenie hali warsztatowej, obiektów przemysłowych oraz hal magazynowych

Nieodłącznym elementem struktury każdej hali produkcyjnej lub magazynowej jest odpowiednie oświetlenie. Jest ono niezwykle ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, jednak odpowiedni dobór opraw oświetleniowych oraz ich sprawne i efektywne sterowanie ma również ogromny wpływ na opłaty za energię użytkową w przedsiębiorstwie

Najistotniejsze kwestie związane z oświetleniem obiektów przemysłowych

Jakość strumienia świetlnego

Dobierając oprawy oświetleniowe do obiektów przemysłowych, dbamy o to aby zapewniały one odpowiednie, określone przepisami, natężenie oświetlenia na stanowiskach pracy, w ciągach komunikacyjnych lub otwartych przestrzeniach. Drugim, niezwykle ważnym aspektem, niejednokrotnie jest współczynnik oddawania barw, który pozwala na skuteczną kontrolę jakości.

Sterowanie DALI

Dysponujemy szeroką paletą opraw oświetleniowych, dostosowanych do sterowania poprzez protokół DALI. Sterowanie DALI daje możliwość zaprogramowania poszczególnych stref pracy, tak by optymalizować ich eksploatację oraz finalną konsumpcję energii.

Wydajność i żywotność

Każdy zakup oświetlenia traktowany jest przez przedsiębiorstwo jako inwestycja, dlatego przykładamy ogromną wagę do jakości oferowanych opraw, ich żywotności, wydajności oraz skuteczności świetlnej. Większość proponowanych przez nas rozwiązań objętych jest 3 lub 5-letnią gwarancją, a ich produkcja odbywa się w Polsce.

Inteligentne oświetlenie magazynowe

Inteligentne oświetlenie magazynowe

Projektując oświetlenie na hali produkcyjnej trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Odpowiedni dobór lamp przekłada się na bezpieczeństwo na obiekcie, efektywność pracy i komfort pracowników, a także koszty poniesione na oświetlenie. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, jesteśmy w stanie zaprojektować efektywne oświetlenie hali produkcyjnej, dopasowując się do specyfiki każdego rodzaju budynku. 

Jak projektujemy oświetlenie hali przemysłowych ?

Projekt oświetlenia hali musi uwzględniać elementy, takie jak:
– natężenie światła,
– możliwość sterowania i programowania stref pracy,
– przewidzianą żywotność lamp,
– kąt rozchodzenia się światła,
– barwę światła.

Powyższe aspekty pozwalają zoptymalizować oświetlenie pod kątem potrzeb konkretnego obiektu. Pierwszą kwestią, którą bierzemy pod uwagę, by dobrać odpowiednie oświetlenie do hali przemysłowej , jest jakość strumienia świetlnego. Oświetlenie LED hali produkcyjnej musi być wystarczająco jasne, by zapewnić osobom znajdującym się na obiekcie odpowiednią widoczność. Wpływa na to natężenie światła, a także jego barwa. Zazwyczaj na obiektach przemysłowych wykorzystuje się barwę zimną, która jest optymalna do pracy i pozwala zachować wysoki poziom widoczności, co przekłada się na komfort pracy.

Oświetlenie, a optymalizacja zużycia energii elektrycznej

Biorąc pod uwagę, że do hali produkcyjnej oświetlenie będzie włączone większą część doby, trzeba też uwzględnić możliwość sterowania natężeniem światła. Analizując dane o poborze energii, można dojść do wniosku, że stosowane przez nas sterowanie DALI pozwala znacząco zredukować koszty . Polega ono na programowaniu poszczególnych stref pracy, wykorzystując zaawansowane moduły sterujące. Dzięki samej technologii LED także wprowadza się oszczędności, gdyż oświetlenie w tym wariancie pobiera wielokrotnie mniej energii , niż tradycyjne lampy. Wszystkie elementy oświetlenia, które można znaleźć w naszej ofercie, przystosowane są do ciągłej pracy w komercyjnych warunkach, a ich producenci udzielają pięcioletniej gwarancji na swoje produkty.

Jako oświetlenie hali produkcyjnej możemy wykorzystać oświetlenie liniowe LED, a także oświetlenie szynowe (reflektory LED) lub zwykłe panele LED. To samo zastosowanie znajdą jako oświetlenie hali warsztatowej i hali magazynowej. 

Dopasowując oświetlenie hal produkcyjnych, zawsze uwzględniamy to, jak budynek jest skonstruowany, oraz które oświetlenie będzie charakteryzowało się optymalnym kątem rozchodzenia się światła. Dzięki temu zaprojektowane oświetlenie LED hali przemysłowej jest dopasowane indywidualnie do konkretnego obiektu i zapewnia najwyższy komfort jego użytkowania. 

Ledbest – OŚWIETLENIE MAGAZYNÓW I HAL PRZEMYSŁOWYCH i WARSZTATOWYCH

Na tej stronie prezentujemy założenia jakimi kierujemy się w naszych projektach oświetleniowych. Nasza oferta zawiera wszystkie dostępne rodzaje oświetlenia oraz niestandardowe rozwiązania sterowania oświetleniem LED oraz integracji z systemami automatyki budynkowej.

Z tego względu nie prezentujemy tutaj wszystkich dostępnych opraw oświetleniowych. Zapraszamy do zapytań, bez względu ma to czy mają Państwo gotową koncepcję oświetlenia, czy jest Państwu potrzebne fachowe doradztwo oparte na 25 letnim doświadczeniu.

Powyższe rozwiązania dedykowane sa dla:
  • Obiektów produkcyjnych
  • Hal magazynowych
  • Biurowców