Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Profile aluminiowe led

Profile aluminiowe LED – dlaczego warto stosować?

Stanowią doskonałą alternatywę przy tworzeniu oświetlenia LED. Można je zastosować w różnych celach tj.: wykończenie instalacji oświetleniowej, wzmocnienie zamontowanej już taśmy LED, czy też odprowadzenie temperatury przez diody na taśmie LED. Zastosować można profile aluminiowe LED nawierzchniowe, aluminiowe, hermetyczne, wpustowe, do szkła, narożne, schodowe, sufitowe. Profile aluminiowe LED mogą być eleganckim dodatkiem do oświetlenia przy meblach lub przy wystroju wnętrz. Za ich pomocą można stworzyć bardzo ciekawe efekty świetlne. To doskonała opcja podkreślająca wygląd okien, blatów, luster, szafek itp. Dodatkowym atutem profili aluminiowych LED jest łatwość ich montażu.  

Profile LED – jak to działa?

Za pomocą profili LED mocujemy taśmy LED. Sama taśma led przymocowana do mebla wygląda mało estetycznie. Zamontowanie profilu led pozwala na skompletowanie elementów oświetleniowych w sposób elegancki. Profile led są dostępne w wielu wymiarach, można mocować je w różnych kombinacjach. Doprowadzają ciepło emitowane przez taśmę ledową, co umożliwia jej bezawaryjne działanie przez długi czas. Ich dodatkowym atutem jest to, że zmniejszają efekt rażenia światłem emitowanym przez diodę.

Profile do ledów – jak można je wykorzystać?

Jedną z opcji wykorzystania profili do ledów są lampy podszafkowe. Zazwyczaj stosuje się je do oświetlenia szaf, półek czy też witryn. W branży meblarskiej najbardziej popularne są profile montowane nawierzchniowo, czyli bezpośrednio do płyty meblowej. Jeżeli jednak szukamy innego rozwiązania to istnieje możliwość wykonania otworu w płycie meblowej i zamontowanie profilu do wpustu. Elementy te mają również szerokie zastosowanie w reklamie np. mogą służyć do podświetlenia szyldów reklamowych ze szkła lub pleksi, albo wiszących opraw oświetleniowych. Świetnie sprawdzają się również jako oświetlenie wbudowane w kostkę brukową, czy też oświetlenie montowane przy elewacji budynków. Elementów tych można używać również do zaaranżowania efektywnego oświetlenia w pomieszczeniu, stworzenia oświetlenia liniowego, ochrony taśmy led przez zanieczyszczeniami.  

Oświetlenie  led - na co zwrócić uwagę?

Przymierzając się do zakupu profili do ledów powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na producenta. Zawsze warto postawić na znaną nam i sprawdzoną już na rynku firmę, nawet jeżeli cena będzie nieco wyższa. Ponadto warto pomyśleć o całym projekcie kompleksowo dopasować wszystkie elementy do siebie. Przede wszystkim zastanówmy się dobrze, jakiego rodzaju światła potrzebujemy i pod tym kątem wybierzemy odpowiednie diody. Pamiętajmy, że parametrem informującym nas o jasności diody jest mierzony w lumenach strumień świetlny. Trzeba również mieć na uwadze, że gęstość diod na taśmie nie zawsze da nam więcej światła. Wszystkie te elementy przeanalizujmy razem, dzięki czemu powinno udać się dobrze je skompletować. Montując ledy pamiętajmy również o gwarancji. Zawsze sprawdzajmy, jaką dokładnie gwarancję daje nam producent.

Chcesz zakupić profile LED? Zapoznaj się z naszą ofertą!

Witryna stworzona na platformie