Sterowanie oświetleniem

W technologii DALI

Jeśli interesujesz lub zajmujesz się na co dzień oświetleniem LED, prawdopodobnie wiesz, że istnieje kilka sposobów na organizację i sterowanie oświetleniem np. poprzez grupowanie i regulację jasności źródeł światła. O ile analogowe systemy ściemniania, które do sterowania wykorzystują sygnał napięciowy prądu stałego, są metodą tradycyjną – o tyle istnieje również ściemnianie cyfrowe, które daje o wiele większe możliwości tworzenia zaawansowanych systemów oświetlenia.

Dla tej drugiej metody ważne jest sterowanie oświetleniem DALI, którym również zajmujemy się w Ledbest.

Korzyści
DALI

Mniej okablowania

Jedną linią przewodu jesteśmy w stanie "okablować" ponad 60 lamp. Zapomnij o kilometrach przewodów.

Płynna regulacja jasności

Każda lampa przystosowana z protokołem DALI pozwala na idealną regulację jasności 0-100%.

Sceny świetlne

Nawet najprostsze urządzenie zarządzające systemem DALI pozwala na stworzenie grup lamp oraz scen świetlnych w których każda lampa może świecić z inną mocą. Oszczędność energii oraz możliwość idealnego dopasowania światła do wnętrza.

Czym jest system sterowania oświetleniem DALI?

DALI to skrót od Digital Addressable Lighting Interface. Jest to system interfejsu oświetleniowego, który pozwala oświetleniu korzystać z sygnału cyfrowego w celu bardziej precyzyjnego i elastycznego sterowania. Wykorzystując metodę dwukierunkową, sterowanie DALI obejmuje komunikację ze sterownikami LED i statecznikami oraz odwrotnie, za pośrednictwem 2 żyłowej magistrali.

System DALI składa się ze sterownika podłączonego do sieci, w której każdemu sterownikowi DALI i ściemnianej żarówce LED przypisany jest unikalny adres, dzięki czemu można je obsługiwać indywidualnie.

System sterowania Dali to także międzynarodowy standard komunikacji świetlnej, co oznacza, że wszystkie elementy systemu oświetleniowego oznaczone logo DALI, nawet pochodzące od różnych producentów, powinny ze sobą współpracować.Protokół Dali został stworzony po to, aby zapewnić kompatybilność i wymienność między systemami oświetleniowymi w branży.

Zastosowanie i korzyści użytkowania systemu sterowania oświetleniem DALI

Znakomicie przygotowana obsługa poprzez interfejs mobilny lub web’owy FIBARO, umożliwi podgląd do każdego urządzenia w całym systemie. Pełna kontrola obejmuje nie tylko powiadomienia o działaniu ale również informacje o usterkach zawierające kody serwisowe.

Oświetlenie LED DALI dzięki zastosowaniu naszego rozwiązania może być zarządzane poprzez zwykłe przyciski, piloty radiowe, bezprzewodowe panele ścienne a nawet urządzenie do gestów FIBARO Swipe.

Zapraszamy do współpracy - projektujemy i instalujemy oświetlenie DALI wraz z systemem sterowania