Sterowanie oświetleniem DALI

Jeśli interesujesz lub zajmujesz się na co dzień oświetleniem LED, prawdopodobnie wiesz, że istnieje kilka sposobów na organizację i sterowanie oświetleniem np. poprzez grupowanie i regulację jasności źródeł światła. O ile analogowe systemy ściemniania, które do sterowania wykorzystują sygnał napięciowy prądu stałego, są metodą tradycyjną – o tyle istnieje również ściemnianie cyfrowe, które daje o wiele większe możliwości tworzenia zaawansowanych systemów oświetlenia.

Dla tej drugiej metody ważne jest sterowanie oświetleniem DALI, którym również zajmujemy się w Ledbest.

Dlaczego warto postawić na inteligentne systemy oświetlenia w Twoim mieszkaniu?

Duża elastyczność

Steruj oświetleniem w całym mieszkaniu, zapewniając sobie możliwość wyłączenia wszystkich świateł jednym kliknięciem lub wybierz tylko niektóre punkty oświetleniowe, którymi będziesz sterował dzięki czujnikom ruchu

Ponadprzeciętna wygoda

Kluczową zaletą, jaką dają przełączniki dotykowe, aplikacje i inne sterowanie rodzajami inteligentnego oświetlenia jest ich szybka i intuicyjna obsługa.

Szeroki zakres funkcji

Ponadto stawiając na inteligentne oświetlenie domu z Ledbest masz możliwość wykonywania kilku funkcji, które są zgrupowane razem – wszystko za pomocą jednego dotknięcia przycisku.

Powyższe rozwiązania dedykowane sa dla:

Jak działa system sterowania oświetleniem DALI?

System DALI składa się ze sterownika podłączonego do sieci, w której każdemu sterownikowi DALI i ściemnianej żarówce LED przypisany jest unikalny adres, dzięki czemu można je obsługiwać indywidualnie.

Co jest interesującego w ramach naszego rozwiązania sterowania oświetleniem DALI?

Dzięki połączeniu sterowania DALI z inteligentnym systemem FIBARO oraz komunikacją Modbus, otrzymamy hybrydowe rozwiązanie do tej pory niedostępne. Bezprzewodowe urządzenia FIBARO będą rozmawiały z oświetleniem DALI ale również z urządzeniami wentylacyjnymi, grzewczymi i klimatyzacyjnymi.Poza tym obszar jaki można objąć sterowaniem nie będzie uzależniony od zasięgu radiowego Z-Wave ale poszerzy się o możliwości DALI oraz Modbus.

Czym jest system sterowania oświetleniem DALI?

DALI to skrót od Digital Addressable Lighting Interface. Jest to system interfejsu oświetleniowego, który pozwala oświetleniu korzystać z sygnału cyfrowego w celu bardziej precyzyjnego i elastycznego sterowania. Wykorzystując metodę dwukierunkową, sterowanie DALI obejmuje komunikację ze sterownikami LED i statecznikami oraz odwrotnie, za pośrednictwem 2 żyłowej magistrali.

System sterowania Dali to także międzynarodowy standard komunikacji świetlnej, co oznacza, że wszystkie elementy systemu oświetleniowego oznaczone logo DALI, nawet pochodzące od różnych producentów, powinny ze sobą współpracować.Protokół Dali został stworzony po to, aby zapewnić kompatybilność i wymienność między systemami oświetleniowymi w branży.

Zastosowanie i korzyści użytkowania systemu sterowania oświetleniem DALI

Znakomicie przygotowana obsługa poprzez interfejs mobilny lub web’owy FIBARO, umożliwi podgląd do każdego urządzenia w całym systemie. Pełna kontrola obejmuje nie tylko powiadomienia o działaniu ale również informacje o usterkach zawierające kody serwisowe.

Oświetlenie LED DALI dzięki zastosowaniu naszego rozwiązania może być zarządzane poprzez zwykłe przyciski, piloty radiowe, bezprzewodowe panele ścienne a nawet urządzenie do gestów FIBARO Swipe.

Rewolucja w zakresie programowania i zarządzania systemem oświetlenia DALI

Zapraszamy do zapoznania się z niezwykłą grupą urządzeń, które pozwalają zarządzać systemem DALI w sposób oraz za cenę niespotykaną do tej pory na masowym rynku.