Sterowanie oświetleniem w biurze – integracja systemu DALI z FIBARO

Oświetlenie przestrzeni biurowej powinno być ekonomiczne oraz dostarczać odpowiedniego poziomu światła na każdym stanowisku pracy. Od lat wielu producentów oświetlenia stara się osiągnąć ten ideał. Przełom nastąpił w 2000 r. kiedy to przedstawiono protokół DALI – systemu inteligentnego sterowania oświetleniem

Protokół DALI

Zastosowanie systemu sterowania oświetleniem DALI pozwala osiągnąć wiele korzyści:

Inteligentne sterowanie przestrzenią biurową

Ciekawym rozwiązaniem, które można zastosować w biurach, jest integracja systemu sterowania oświetleniem DALI z inteligentnym systemem FIBARO. Takie połączenie pozwala skorzystać z wielu dodatkowych opcji, których system DALI nie zapewnia samodzielnie. 

Wymienić należy, przede wszystkim, zintegrowanie działania oświetlenia z urządzeniami takimi jak:

W praktyce oznacza to np. możliwość włączenia/wyłączenia oświetlenia w momencie zaciągnięcia lub podniesienia się rolet. Można również jednym kliknięciem sprawić, że włączone zostanie oświetlenie konkretnych stref roboczych i w tych właśnie miejscach uruchomiona zostanie klimatyzacja. 

Na czym polega zintegrowanie systemów DALI i FIBARO? Aby to osiągnąć konieczne jest zaopatrzenie się w dodatkowe urządzenia. Każdy budynek oraz potrzeby każdej firmy różnią się jednak między sobą. Dlatego też o szczegóły warto zapytać specjalistów Ledbest, którzy zawsze doradzą najlepsze możliwe rozwiązanie.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub do kontaktu bezpośredniego pod poniższymi numerami:
– projektowanie oświetlenia LED oraz sterowanie oświetleniem – tel.: 515 148 842, e-mail: rafal@ledbest.eu
– inteligentny budynek – tel.: 606 258 826, e-mail: mateusz@ledbest.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *