Sterowanie roletami przez system FIBARO 

Jeśli dom zaopatrzony jest w rolety zewnętrzne, zapewne możesz sterować nimi, korzystając ze ściennego włącznika lub pilota. Czy wiesz, że to nie jedyne rozwiązanie? Istnieje sposób, aby podnosić i opuszczać rolety przy użyciu… smartfona. A to dopiero początek możliwości, jakie dają zintegrowane systemy smart home!

System sterowania FIBARO – co warto o nim wiedzieć?

Rozwiązanie marki FIBARO pozwala na inteligentne sterowanie roletami z dowolnego miejsca na świecie, poprzez aplikację w smartfonie. Jeśli często podróżujesz, z pewnością docenisz taką możliwość – nie tylko będziesz w stanie o dowolnej porze zmienić położenie rolet w pustym domu, ale też ustalić harmonogram, zgodnie z którym system sam opuści/podniesie rolety o wyznaczonych porach. Taka symulacja obecności to jeden z dodatkowych sposobów ochrony domu. 

System FIBARO pozwala również zsynchronizować otwieranie rolet w domu (lub tylko wybranych pomieszczeniach) z budzikiem. Odtąd budzić może Cię nie tylko dźwięk ulubionej melodii, ale i pierwsze promienie słońca. 

System zadba także o Twoje bezpieczeństwo. Jeśli czujnik czadu w domu odnotuje podwyższone stężenie, rolety automatycznie podniosą się, a okna – uchylą. Jeśli zaś wybierając się na spacer, zostawisz otwarte okna, a pogoda zmieni się diametralnie, system FIBARO powiadomi Cię o tym, zamknie okna i zasunie rolety.  

Inteligentne sterowanie roletami – ile to wszystko kosztuje?

Klasyczny system sterowania roletami, z pozoru, może wydawać się bardziej przystępny cenowo. Zaopatrzyć musiałbyś się jedynie w silniki do rolet lub sterowniki, wraz z którymi otrzymasz pilota, ułatwiającego sterowanie. Okazuje się jednak, że koszt takiego rozwiązania jest porównywalny z podstawowym systemem FIBARO. Wybierając rozwiązanie FIBARO, również otrzymasz możliwość sterowania roletami za pomocą pilota (a nawet głosu). To jednak nie wszystko! Inteligentny system będziesz mógł modyfikować i rozbudowywać w przyszłości. W dowolnym momencie, gdy tylko zechcesz, zintegrujesz sterowanie roletami z innymi systemami, a dzięki temu zyskasz szansę zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa domu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *