Reflektory na szynie – oświetlenie szynowe GLOBAL Track Pro

Jedną z naszych specjalności stanowią produkty wchodzące w skład 3-fazowego systemu oświetlenia szynowego firmy Nordic Aluminium – Global Track Pro

Co oferujemy ?

SzynoprzewodyReflektoryUsługi montażowe


Wypełnij formularz kontaktowy. Oddzwonimy.

System szynowy Global Track

System szynowy Global Track

Wymagania współczesnych klientów w branży budowlanej są na tyle wysokie, że chcąc je spełnić, trzeba bazować na najnowocześniejszych rozwiązaniach. Stosowane w naszych projektach reflektory szynowe Global Track spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Tego typu rozwiązania z zakresu oświetlenia są dedykowane do takich obiektów, jak:

budynki mieszkalne z aranżacją wnętrza w nowoczesnym lub industrialnym stylu,

  • budynki usługowe,
  • obiekty magazynowe,
  • biura, 
  • obiekty przemysłowe,
  • lokale z ekspozycją – muzea, sklepy, hale wystawiennicze.


Tym, co charakteryzuje 3 fazowy system oświetlenia jest elastyczność i możliwość wszechstronnego dopasowania do potrzeb danego obiektu. Ponadto oświetlenie szynowe LED jest bardzo estetyczne i wprowadza do wnętrza nowoczesny wygląd zgodny z dzisiejszymi trendami w aranżacji pomieszczeń.

Oświetlenie szynowe – jak to działa?

Nomenklatura tego systemu może brzmieć w skomplikowany sposób, jednak rozwiązania Global Track, na których bazujemy w naszych projektach, są w istocie dość proste. Reflektory LED są montowane na szynoprzewodach przymocowanych do sufitu. Mogą one być przymocowane bezpośrednio do sufitu lub też podwieszone – leży to w gestii projektanta oświetlenia lub życzenia klienta. Lampy do szynoprzewodu (lampy szynowe, wiszące) mogą wyglądać w różny sposób. W naszej ofercie można znaleźć zróżnicowane lampy dopasowane do potrzeb klientów o różnych gustach estetycznych. Reflektory na szynie mogą być montowane niemal w dowolnej ilości, co pozwala na montaż dodatkowych lamp, gdyby pierwotnie założona ilość lamp okazała się zbyt mała. 

Jak ustawić reflektory szynowe?

Reflektor szynowy można ustawić w różnych kierunkach, a także można zmieniać jego położenie. Jest to ogromna zaleta, która sprawia, że tego typu systemy oświetlenia są z powodzeniem wykorzystywane w obiektach użyteczności publicznej, w których trzeba manipulować światłem i zmieniać miejsca punktowego doświetlenia w pomieszczeniu (galeriach handlowych, galeriach sztuki, ale też w pokojach dziecięcych). Reflektory na szynie można ustawić tak, by każdy był ustawiony w nieco innym kierunku, co daje temu rozwiązaniu elastyczności niespotykanej w innych systemach dostępnych na rynku (a to wszystko przy łatwości montażu). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak optymalnie dobrać ilość lamp do danego pomieszczenia, a także, jaki reflektor LED będzie optymalny. 

Jak zamontować reflektory sufitowe?

Lampy sufitowe reflektory mogą być montowane w bardzo długich pomieszczeniach, w których każdy reflektor doświetla punktowo pewien obszar. Ponadto bardzo często wykorzystujemy możliwość, że 1 reflektor jest skierowany w jednym kierunku, a drugi dzięki swojemu ustawieniu powiela obszar oświetlenia, choć jest usytuowany nieco dalej. To pozwala osiągnąć efekt, dzięki któremu przedmioty i osoby obecne w pomieszczeniu nie zasłaniają źródła światła. Jest to rozwiązanie niezwykle przydatne w pomieszczeniach komercyjnych, w których zlokalizowane są różnego rodzaju ekspozycje. Lampy do szynoprzewodu montuje się dość prosto, stąd możliwość bardzo łatwej rozbudowy całego systemu.

LED reflektory – nowoczesne oświetlenie budynków

Dzięki temu, że w naszych projektach wykorzystujemy oświetlenie LED, każdy z nich pozwala zoptymalizować koszty zużycia energii . Reflektory na szynie LED charakteryzują się nawet pięciokrotnie niższym zużyciem energii, niż tradycyjne żarówki, co jest rozwiązaniem idealnym dla obiektów przemysłowych, handlowych i biurowych, w których optymalizacja kosztów ma duże znaczenie. Kompletując wyposażenie dla konkretnego klienta, zawsze dbamy o to, by idealnie dopasować się do potrzeb i wymogów danego pomieszczenia.

Reflektory na szynie i szynoprzewody Global Track Pro

Gdzie warto zastosować oświetlenie szynowe?

System szyn 3 fazowych idealnie sprawdza się w przestrzeniach w których istotne jest:

1. Możliwość zmiany sceny świetlnej w dowolnym momencie
2. Możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe źródła światła
3. Możliwość zastosowania różnego rodzaju źródeł światła

Reflektory na szynie – jak to działa?

1. Oświetlenie podłączone do systemu szynowego możemy podzielić na 3 obwody, 3 osobne grupy lamp, oświetlające różne ściany, eksponaty lub regały z produktami.
2. W dowolnej chwili mamy możliwość dokupienia dodatkowych lamp, które w kilka minut podłączymy do szyny, zwiększając przy tym ilość światła w pomieszczeniach.
3. System szynowy umożliwia nam zastosowanie reflektorów, zwisów lub opraw liniowych, urozmaicając wnętrze oraz dając różne możliwości iluminancji przestrzeni.

System szynowy to jedno z najbardziej uniwersalnych, a co za tym idzie, popularnych rozwiązań oświetleniowych ostatnich lat. Dzięki nieskończonym możliwościom konfiguracji zapewnia niespotykane efekty we wnętrzach każdego rodzaju. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu uzyskania fachowej porady oraz konkurencyjnej oferty cenowej.