Systemy szynowe 3 fazowe jako uniwersalne rozwiązanie dla domu i biura

Oświetlenie – zarówno w domu, jak i w biurze – powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Nie tylko rozjaśniać całe pomieszczenie, ale też pozwalać na łatwe wprowadzanie zmian, np. podział na strefy. Wszystko to zapewnia oświetlenie szynowe, często wybierane jako element smart home.

Oświetlenie 3 fazowe – dlaczego warto je wybrać?

Oświetlenie szynowe dostępne jest w 2 systemach: 1- lub 3 fazowym (3F). Obecnie coraz częściej wybierany jest system 3 fazowy. Dlaczego? Rozwiązanie to jest bardziej nowoczesne i uniwersalne. Daje też sporo możliwości – pozwala np. na podział całości oświetlenia na 3 obwody. Co więcej, włączanie wszystkich lamp w pomieszczeniu przestaje być koniecznością – można wybrać, która strefa ma zostać oświetlona. A to już realnie przekłada się na obniżenie kosztów energii.

System 3F zaopatrzony jest też w dłuższe szyny (od 1 do 3 m) oraz wytrzymuje większe obciążenia niż system 1 szynowy. Oznacza to, że możliwe jest zamontowanie większej liczby lamp lub stworzenie dłuższego systemu. Rozwiązania takie świetnie sprawdzają się zarówno w biurach jak i jako element automatyki domowej.

Gdzie najlepiej zainstalować oświetlenie szynowe?

Czy system szynowy 3 fazowy można zainstalować w każdym budynku? W zasadzie tak! System taki sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach nowych budynków, ale też w starszym budownictwie. Jedynym warunkiem jest skorzystanie z odpowiednich dodatków np. dedykowanych łączników.

Warto przemyśleć tego typu rozwiązanie, bo oświetlenie szynowe świetnie sprawdzi się w wielu miejscach:

Wybierając oświetlenie szynowe, warto decydować się na komponenty wysokiej jakości. Właśnie takie zapewnia marka Global Track, na której bazują specjaliści Ledbest. W jej ofercie znaleźć można zarówno szynoprzewody, jak i wszelkiego typu łączniki, adaptery i inne akcesoria.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub do kontaktu bezpośredniego pod poniższymi numerami:

– projektowanie oświetlenia LED oraz sterowanie oświetleniem – tel.: 515 148 842, e-mail: rafal@ledbest.eu

– inteligentny budynek – tel.: 606 258 826, e-mail: mateusz@ledbest.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *