Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Taśmy led

Taśmy led – dlaczego warto stosować ?

Zwiększająca się popularność technologii ledowej jest bezpośrednio związana z polityką oszczędzania energii, a także wzrostem świadomości ekologicznej w społeczeństwie. Taśmy ledowe, które służą zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego,  zyskały szerokie zastosowanie nie tylko w aranżacji wnętrz, ale i dla podświetlenia elementów tj. meble czy witryny sklepowe.  

Taśmy ledowe – jak są zbudowane?

Przeważnie taśmy ledowe zbudowane są zazwyczaj z modułów, które składają się z trzech diod i opornika. Umieszczone są na elastycznym PCB. Najczęściej można je dostać w postaci rolek z pięciometrowymi odcinkami, na których jest 300 diod, w wyniku czego otrzymuje się 100 pięciocentymetrowych modułów. Są one zazwyczaj dostępne w kolorach tj.: białym, zielonym, czerwonym, niebieskim. Cechą wspólną wszystkich rodzajów taśm jest elastyczność, możliwość cięcia nożyczkami oraz samoprzylepne podłoże.

Taśma ledowa – zastosowanie

Produkt te może spełniać funkcję zarówno użytkową jak i dekoracyjną. Przykładową funkcją użytkową w tym wypadku będzie podświetlenie blatu roboczego. Musi być to jednak w tym przypadku taśma z dużym zagęszczeniem diod. Tak aby dawała sporą ilość skondensowanego światła. Drugim rodzajem zastosowania taśmy ledowej jest element dekoracyjny. Wtedy taśmy służą do podświetlenia sufitów, czy też elementów mebli, czy też sufitu. Taśmy led można wybierać pod kątem rodzaju użytych diod (zwykłe lub jaśniejsze), zagęszczenia diod, koloru, klasy szczelności, długości, a także poboru mocy.

Czym się kierować przy zakupie?

Kupując taśmy ledowe powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, parametry świetlne, na to czy posiadają one odpowiednie atesty. Warto wykorzystać aspekty tj.: niewielki rozmiar oraz elastyczność taśmy led, zwłaszcza jeśli potrzebujemy światła w trudnodostępnych miejscach. Jednocześnie tego rodzaju rozwiązania stosowane są w pomieszczeniach o wysokim stopniu wilgotności np. łazienka.

Specjalizujemy się w branży led od 2006 roku. Nasza oferta obejmuje ponad 80 rodzajów taśm led, wśród których znajdują się zarówno tanie popularne produkty z serii Eco jak i w pełni profesjonalne taśmy zastępujące np. świetlówki liniowe.

Taśmy led RGB oferujemy razem z amatorskim lub profesjonalnym sterowaniem. Nasze produkty zostały już wykorzystanie do iluminacji z systemem Dali, Dmx, Fibaro oraz w prostych instalacjach sterowania radiowego.

Oferujemy taśmy :

  • seria Eco w konkurencyjnych cenach
  • seria Regular o podwyższonych parametrach światła
  • seria Profi przeznaczona do oświetlenia biur,sklepów,hoteli oraz innych miejscach publicznych 
  • seria De Luxe o najwyższych parametrach światła oraz gwarancji do 5 lat*

Oświetlenie LED – jakie są główne zalety?

  • pozwalają na tworzenie dowolnych kompozycji oświetleniowych,
  • łatwo je umieścić miejscach trudnodostępnych,
  • zużywają niewiele energii,
  • nie wydziela promieniowania UV.

Poszukujesz wysokiej jakości taśmy led? Sprawdź naszą ofertę

Witryna stworzona na platformie