Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Żarówka led

Żarówka led – jak działa?

Świetlówki ledowe pracują przy niskim stałym napięciu. Połączona jest z instalacją za pomocą zasilacza, którego zadaniem jest przetworzenie prądu przemiennego na stały oraz obniżanie napięcia. Żarówki led są odporne na różnego rodzaju zniszczenia oraz wibracje, warunki środowiskowe. Oprócz zasilaczy, przy żarówka led można instalować również sterowniki, które pozwalają na uzyskanie różnych efektów świetlnych. Tego rodzaju oświetlenie można spotkać w biurach, mieszkaniach, a także innych miejscach użyteczności publicznej.

Żarówki ledowe – na co warto zwrócić uwagę?

Kupując żarówki led warto zapoznać się zarówno z instrukcjami od producentów, jak i zaleceniami przygotowanymi w tym zakresie przez Unię Europejską. Dobrze zwrócić uwagę na kąt świecenia. Jeśli zakupimy diody charakteryzujące się szerokim kątem świecenia to może okazać się, że będzie potrzebne również oświetlenie dodatkowe. Warto wiedzieć, że im wyższa wartość barwy światła tym zimniejsze światło jest emitowane. Trzeba też sprawdzić jaki dana żarówka będzie dawała strumień światła. Mocny czy słaby. Należy też sprawdzić moc żarówki. Pamiętajmy, że w zależności od sprawności układu oraz efektywności diod, strumień świetlny może się znacząco różnić, przy tej samej mocy.

Ważną sprawą jest także efektywność świetlna. Oznacza ona wydajność naszej żarówki ledowej. Jeżeli rzeczywiście chcemy zaoszczędzić za pomocą oświetlenia ledowego, to powinniśmy wybrać żarówki led, o mniejszym poborze prądu przy tej samej wartości strumienia światła. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest współczynnik oddawania barw. Za jego pomocą określamy barwy przedmiotów przy sztucznym świetle naszej żarówki led, porównując je z oświetleniem przez światło dzienne, słoneczne. Jest to jeden z najważniejszych parametrów z punktu widzenia użytkownika, ponieważ udowodniono, że barwy nienaturalne źle wpływają na nasze samopoczucie.

Żarówki ledowe wybierajmy mając przede wszystkim na uwadze ich nadrzędny cel. Jeśli mają one stanowić główne oświetlenie to zdecydujmy się wydać więcej i zakupić żarówki dające wyższy poziom emitowanego światła. Żarówki ledowe dobrze sprawdzają się także jako oświetlenie pomocnicze, a także jako doświetlenie przy elementach tj. blaty, półki, ramy itp.

Żarówka led – co warto o niej wiedzieć?

Częste wyłączanie i włącznie nie stanowi dla niej problemu. Od razu po włączeniu świeci z pełną mocą. Ten rodzaj oświetlenia bardzo dobrze sprawdza się w pomieszczeniach o niskiej temperaturze. Posiada ona dziesięciokrotnie dłuższy czas pracy od żarówki halogenowej i dwadzieścia pięć razy dłuższy od zwykłej żarówki. Jest odporna na różnego rodzaju wstrząsy i uderzenia. Przy pomocy oświetlenia ledowego możemy uzyskać każdy kolor oświetlenia. Żarówka led może pracować z tzw. ściemniaczami. Ponadto emituje ona bardzo małe ilości ciepła, co jest związane z jej wysoką sprawnością. Większość pobieranej energii żarówka led zamienia natychmiast w światło. Żarówka led jest także ekologiczna. Nie zawiera ona bowiem rtęci, ani żadnych metali niebezpiecznych dla środowiska naturalnego.

Chcesz zakupić żarówki LED? Sprawdź naszą ofertę!

Witryna stworzona na platformie