Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Zasilacze led

Zasilacz do led – jak działa?

Odpowiednio dobrany zasilacz led ma ogromne znaczenie zarówno dla jakości, jak i dla trwałości oświetlenia ledowego. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zasilaczy elektronicznych (przetwornice napięcia lub zasilacze impulsowe). Gwarantują one bowiem dużą lepszą sprawność, niż tradycyjne zasilacze liniowe. Pozwalają na dużo większe oszczędzanie energii.

Zasilacz do taśmy led – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli zależy nam na systemie oświetleniowym, który będzie działał bezawaryjnie przez długi czas to warto postawić na wysokiej jakości zasilacz elektroniczny. Warto mieć na uwadze, że zasilacze impulsowe, zwłaszcza te niskiej jakości, mogą uszkodzić diody. Bardzo ważną rzeczą jest tzw. sprawność energetyczna tym mniejsza ilość energii tracona jest w zasilaczu. Sprawność zasilacza elektronicznego jest tym wyższa, im wyższe jest napięcie wyjściowe. Przy wyborze zasilacza do taśmy led zwróćmy również uwagę na zabezpieczenia: przeciwzwarciowe, przeciw przeciążeniowe, przeciwprzepięciowe. Trzeba również pamiętać, że niektóre zasilacze mogą potrzebować uziemienia, aby takie zabezpieczenia prawidłowo funkcjonowało. Dobrze jest wiedzieć, że nierzadko lepszy zasilacz potrzebuje więcej czasu na rozpoczęcie pracy, ze względu większą ilość przewodów do uruchomienia.

Zasilacz led – jak dobrać jego moc?

Aby odpowiednio dobrać moc zasilacza musimy wiedzieć, ile odbiorników będzie do niego podłączonych. Do wyliczonej mocy dobrze jest dodać 10 % zapasu. W taki sposób unikniemy maksymalnego obciążenia zasilacza. Inwestując w dobrej klasy zasilacz, nie trzeba się jednak martwić o pobór mocy. Tego rodzaju zasilacze radzą sobie nawet z dużą mocą.

Zasilacze do led

Używając zasilacza do ledów zadbajmy od odprowadzenie ciepła tak, aby urządzenie mogło pracować we względnie niskiej temperaturze. Jeżeli zależy nam na wieloletniej pracy zasilacza zadbajmy więc o odpowiednią wentylację.

Jak zainstalować taśmę i zasilacz?

Zanim zabierzemy się do instalacji koniecznie należy sprawdzić czy miejsce, w którym chcemy zamieścić taśmę i zasilacz, jest oczyszczone z kurzu. Warto raz jeszcze przymierzyć i sprawdzić czy długość taśmy jest odpowiednia. Taśmy nie powinniśmy montować  pod kątem prostym. Trzeba prowadzić ją po łuku, najlepiej  odcinkami. Montując taśmę należy przyłożyć szczególną wagę do odpowiedniego podłączenia przewodów. Przy zasilaczu natomiast trzeba odpowiednio podpiąć przewody wejściowe i wyjściowe. Jeśli zrobimy to na odwrót, zasilacz zostanie spalony. Łącząc taśmę z zasilaczem warto zabezpieczyć ją taśmą izolacyjną. Trzeba jednak pamiętać, że pary przewodów nie mogą się ze sobą stykać. Aby tego uniknąć można zastosować połączenie lutownicze lub kostki do przewodów elektrycznych, które owinięte będą taśmą izolacyjną. Natomiast jeśli musimy podłączyć taśmę RGB, ponieważ mamy wtedy do czynienia aż z czterema przewodami. Takiej taśmy nie podłącza się bezpośrednio do zasilacza. Trzeba zastosować tzw. sterownik RGB, który pozwala na zmianę barwy.

Poszukujesz zasilacza do ledów? Zapraszamy do zakupów.

Witryna stworzona na platformie